Suhtes on alati tõusud ja mõõnad

Läbi aegade toimuvad inimeste eludes nii tõusud kui ka mõõnad, kriisid kui ka õitsemise ajad. Just nendel raskematel hetkedel võime leida end olukorrast, kus vajame enim tuge, kuid tunneme end üksi jäetuna. Tunneme, et meid ei mõisteta ning seetõttu ei suuda ka partnerile pakkuda toetust. Niimoodi hakkavadki inimesed lahku kasvama.

Isiklikul või sotsiaalsel tasandil

Tekib pingeline muutus

Võib öelda, et inimesed satuvad kriisi. Kriis võib tekkida nii isiklikul kui sotsiaalsel tasandil. Igal juhul toimub inimese elus pingeline muutus, mis pöörab kogu arusaamise endast ja ümberringi toimuvast pea peale. Kuigi iga kriis sisaldab endas pingeid, ebamugavust ja kannatusi, peitub selles ka võimalus tõusta uuele tasemele aru saamises iseendast.

Kriisi vallandajad on erinevad

Inimene kogeb jõuetust

Kriisi vallandavaks teguriks võib olla ükskõik, milline sündmus, mille ees tunneb inimene end jõuetuna: lahutus, töökoha kaotamine, sotsiaalne, poliitiline, majanduslik olukord, sõda. Mõnikord ka rõõmustavad sündmused: abiellumine, lapse sünd, kaua ihaldatud eesmärgi saavutamine jne. Igaühe elus võib ette tulla kriise. Need on lihtsalt elu osa.

Kogeme eri viisidel

Oma emotsioonid kallame lähedastele

Inimesed kogevad kriise eri viisidel. Kriisid võivad jätta küll arme, kuid nendest on võimalik üle saada ja nende tagajärgedega elada. Suhe võib anda tuge keerulistel hetkedel, sest koos on lihtsam. Samas võivad keerulised ajad ning eriarvamused tekitada suhetes probleeme. Teadagi kipub olema nii, et kõige lähedasem inimene saab ka meie kõige ehtsamad ning tooremad emotsioonid.

Lühikoolitus, mis aitab sul paremini ennast ja kaaslast mõista

Saadaval video- ja audiokoolitusena

Hind 49.-

Koolitusel käsitletakse

 • käitumine kriisis

 • toetavad ja mittetoetavad toimetulekuoskused

 • omavahelise suhtlemise dünaamika

 • kaitsekäitumine

 • sinu käitumise mõju suhetele

 • kuidas tulla toime maailmavaateliste erinevustega

 • oma piiride seadmine

Õppematerjalid

 • 1

  Koolituse info ja tööleht

  • Kuidas sellest koolitusest maksimum saada?

  • Tööleht - Kuidas säilitada häid pere- ja paarisuhteid rasketel aegadel

 • 2

  Video

  • Video: Kuidas säilitada häid pere- ja paarisuhteid rasketel aegadel

 • 3

  Audio

  • Audio: Kuidas säilitada häid pere- ja paarisuhteid rasketel aegadel

Usaldusväärsed spetsialistid koolitavad:

Koolitaja

Kaia Kapsta-Forrester

(MSc) Magister Sotsiaalteadustes (psychology, psychological wellbeing and psychotherapy), lisaerialaga paarisuhte psühhoteraapia; rahvusvaheliselt sertifitseeritud IMAGO paarsuhte terapeut, IMAGO paarisuhte koolitaja (koolitus Teekond soovitud armastuseni); rahvusvaheliselt litsentseeritud RPREP-suhtekoolitaja (koolitused: PREP-paarisuhte koolitus; Minu suhe on minu kätes); Psühhodraama rakendaja ja grupijuht; raseduskriisinõustaja; TRE I astme terapeut; läbinud Perekonna-psühhoterapeudi pädevuskoolituse ja EFT baasõppe.

Koolitaja

Kristina Tamm

Imago kõrgema taseme kliiniline sertifitseeritud paarisuhte terapeut; sertifitseeritud transpersonaalne enesearengu psühhoterapeut ja kogemusnõustaja*; sertifitseeritud Imago paarisuhte koolitaja (koolitused: "Teekond soovitud armastuseni"; "Kuidas hoida leitud armastust"); PREP-paarisuhte koolitaja (koolitused:PREP-paarisuhte koolitus; Minu suhe on minu kätes); enesearengu- ja loovuskoolitaja; sertifitseeritud kliiniline superviisor

Osalejate tagasiside

Piret

Mina sain küll paremasse kohta. Seda koolitust läbides tundsin, kuidas suur osa minu kehapingetest rahunes...kogu protsess hakkas tööle. Aitäha aitamast.

Tiia

See koolitus on just sellistele minusugustele inimestele, kes mingil põhjusel ei jõua psühholoogi juurde, aga väriseb kodus kinniste kardinate taga ja tegelikult vajaks abi .

Katrin

Tõesti on hea teda, et erinevad käitumised ongi normaalsed, mitte teine ei tee valesti vaid see võib pakkuda talle turvatunnet. Selle raha eest küll palju head infot. Väga mitme külgne ja erinevatest vaatenurkadest teema käsitlemine.

Vaata videot